Pellet

Ogrzewanie na pellet

PelletEkopiece to coraz częściej wybierane przez klientów rozwiązanie. Czym jest ogrzewanie na pellet?    W prostych słowach ekopiece to niezwykle wydajne, w pełni bezpieczne, a przede wszystkim ekologiczne oraz ekonomiczne urządzenia o charakterze grzewczym. Nie bez znaczenia jest również ich estetyczny wygląd oraz nowoczesna stylistyka. Jako opał ekopiece zużywają pellety, czyli specjalne paliwo otrzymywane ze sprasowanych odpadów drewnianych.    Obecnie ogrzewanie pomieszczeń przy ich pomocy jest jednym z najbardziej ekonomicznych oraz najchętniej wybieranych przez właścicieli budynków jednorodzinnych sposobów na uzyskanie energii cieplnej.  Zaletą ekopieców jest również fakt, że pracują one w pełni automatycznie (rozpalanie oraz wyłącznie, a także programowanie cyklów pracy na poszczególne dni tygodnia).    Instalacja urządzenia jest banalnie prosta, co również jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Na uwagę zasługuje także fakt, iż ogrzewanie na pellet jest bardzo łatwe i w pełni komfortowe dzięki dostarczonemu w wyposażeniu pilotowi.


Czym jest PELLET?
–    to naturalne czyste ekologiczne paliwo pochodzące w 100% z drewna, powstaje w procesie prasowania pod dużym ciśnieniem trocin i wiórów na granulat o średnicy 6-8 mm
–    nie zawiera w sobie żadnych chemicznych dodatków typu kleje, lakiery
–    jest pełnowartościowym materiałem opałowym powstałym z odpadów drewnianych

Zalety PELLETU:
–    duża gęstość czyli koncentracja energii
–    kaloryczność porównywalna do średniej jakości węgla kamiennego
–    brak szkodliwych emisji spalin
–    niska zawartość popiołu do 1%,będącego wartościowym nawozem mineralnym
–    paliwo w pełni odnawialne
–    możliwość pełnej automatyki procesu spalania

W sprzedaży posiadamy

Pelet drzewny powstały ze sprasowania pod wysokim ciśnieniem trocin, wiórów i zrębków sosnowych. Pellet wytwarzany jest z odpadów drzewnych powstałych podczas przetwarzania kłód sosnowych we własnym tartaku. Dzięki temu nasz pellet jest czysty, wydajny i ekologiczny. Nie zawiera szkodliwych substancji i nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Niewielka ilość popiołu powstającego przy spalaniu naszego pelletu świadczy o jego wysokiej jakości, czystości i wydajności. Charakterystyczną cechą pelletu jest jego jasny kolor, który zawdzięczamy użyciu tylko drewna sosnowego niezanieczyszczonego szkodliwymi dodatkami. Pellet wyróżnia się też przyjemnym aromatem naturalnego drewna wyczuwalnym zarówno tuż po otwarciu worka ale również w trakcie jego spalania. Świadczy to o jego czystości, co z kolei oznacza, że ilość pyłu po spalenia jest minimalna, nie powstają tzw. spieki a w efekcie urządzenia grzewcze nie zapychają się. Z uwagi na wysoką czystość surowca drzewnego doskonale nadaje się również jako ściółka lub żwirek dla zwierząt.

  • średnica: 6 mm
  • długość: 18,7 mm
  • wartość opałowa: 18,44 MJ/kg
  • zawartość popiołu: 0,35 %
  • gęstość nasypowa: 698 kg/m3,
  • wilgotność: 4,81 %,