Piece na pellet

Żar-wik autoryzowany przedstawiciel

Firma

U podnóży Gór Apenińskich w regionie Marche powstaje w 1964 firma LAMEC, która rozpoczyna swój marsz na rynku ogrzewnictwa. Założona przez Giuseppe Arrà, który jest jeszcze dzisiaj aktualnym jej prezesem i przez prof. Sauro Rafaiani, który zmarł kilka lat temu.

W 1970 roku firma przyjmuje aktualna nazwę LAMINOX i staje się w ciągu następnych trzydziestu lat znaczącym zakładem na rynku grzewczych piecyków gazowych i olejowych grzejników elektrycznych.

Na początku lat dziewięćdziesiątych do władz firmy wchodzi druga generacja mgr Antonio Arrà i inż.. Luigi Rafaiani i poczynając od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych firma LAMINOX wchodzi na rynek klimatyzatorów najpierw przenośnych później także zakładanych na stałe klimatyzatorów domowych.

W końcu firma Laminox od 2005 przedstawiła klientom linie produktów grzewczych opalanych pelletem i drewnem pod nazwą LAMINOX IDRO, która zrodziła się dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pomocy personelu technicznego wyspecjalizowanego zarówno w projektowaniu i realizacji jak i w obsłudze technicznej po sprzedaży.

Nasza firma w tym ostatnim wyzwaniu dotyczącym sektora ekologicznego ogrzewnictwa z wykorzystaniem drewna, peletu i substancji łączonych, gwarantuje produkty wykonywane ze stali o dużej grubości w konstrukcjach nośnych oraz bezpieczeństwo użytkowania, które gwarantuje patentowany szczelny sektorowy zawór, który oddziela całkowicie palnik od zbiornika pedetu. Poszukiwany atrakcyjny wystrój, niska hałaśliwość, bardzo dobre spalanie z jedną z najwyższych wydajności oraz bardzo gęsta sieć obsługi po sprzedaży sytuują artykuły firmy Laminox „Idro” na poczesnych miejscach wśród produkcji zdolnej spełnić wymagania dotyczące jakości, niezawodności, bezpieczeństwa i estetyki.

Nasze wyroby wyróżniają się wkładami z żeliwa niepodlegającego deformacjom, ze względu na obecność funkcjonalnych piekarników o odwróconym płomieniu, ze względu na solidny szkielet, dzięki konstrukcji nośnej ze stali o dużej grubości, a także ze względu na poszukiwane warstwy wykończeniowe, które wykonywane są ze stali malowanej proszkami epoksydowymi, ze stali nierdzewnej inox, błyszczącej i satynowanej lub też pokrywanej płytkami ceramicznymi.

Istnieje możliwość dowozu piecy na pellet do miast: Koszalin, Białogard, Gryfice, Międzyzdroje.